MUTAI CMTB1LE-63 1P N Fejlstrømsstyret afbryder RCBO
Produktdetaljer
CMTB1LE-63 fejlstrømsafbryderen kan beskytte personer og strøm mod elektrisk stød, kortslutning og overbelastningsfejl. RCBO'en bruges hovedsageligt i erhvervs- og boligbygninger. Den overholder standarden IEC61009-1.
CMTB1LE-63 RCBO er anvendelig til AC50/60HZ, nominel spænding 230V/240V/400V/415V og nominel strøm op til 63A.
| Produktnavn | Fejlstrømsafbryder |
| Modelnr. | CMTB1LE-63 1P+N |
| Standard | IEC61009-1 |
| Nominel strøm i (A) | 1/2/3/4/5/6/8/10/13/16/20/25/32/40/50/63A |
| Polakker | 1P+N |
| Nominel spænding Ue (V) | 230V |
| Nominel frekvens | AC 50/60Hz |
| Nominel kortslutningskapacitet Icn | 3000A/4500A/6000A |
| Nominel impulsmodstandsspænding Uimp | 4000V |
| Omgivelsestemperatur | -20℃~+40℃ |
| Type af øjeblikkelig frigivelse | CD |
| Nominel restdriftsstrøm In | 30mA, 50mA, 75mA, 100mA |
Kurve
Omrids og installationsmål (mm)
Fordel
1. Beskyttelse af kredsløb mod kortslutning, overbelastning og jordlækage
2. Nem installation: Fejlstrømsafbrydere kan installeres i ethvert afbryderpanel eller el-boks, hvilket gør dem nemme at installere.
3. Følsomhed: De kan registrere selv små mængder strømlækage til jorden
Polakker
Anvendelse
MCB miniatureafbrydere er professionelle og anvendes i vid udstrækning i bygninger, boliger, industrielle applikationer og elektrisk kraftoverførsel.
Andre
Emballage
4 stk. pr. inderæske, 80 stk. pr. yderæske.
Mål pr. ydre kasse: 41*21,5*41,5 cm
Hovedmarked
MUTAI Electric fokuserer på markedet i Mellemøsten, Afrika, Sydøstasien, Sydamerika og Rusland.
Hvorfor vælge os
Telefon: +86 18066376807
E-mail: ellen.zheng@mutaiele.com












