CMTB1-63 1P 10A 16A 20A 25A 32A MCB miniatureafbryder
Produktdetaljer
CMTB1-63 miniatureafbryderen har kortslutnings- og overbelastningsbeskyttelsesfunktion og kan også bruges til sjældne overførsler og konverteringer af strømforsyningssystemer. MCB'en har funktioner som avanceret struktur, pålidelig ydeevne, høj brydekapacitet, elegant udseende osv. Skallen og delene er lavet af et materiale med slagfasthed og stærke flammehæmmende egenskaber.
| Produktnavn | MCB |
| Model nr. | CMTB1-63 1P |
| Standard | IEC60898-1 |
| Certifikat | CE |
| Nominel strøm i (A) | 1-63A |
| Polakker | 1P |
| Nominel spænding Ue (V) | 230/240/400/415V |
| Nominel frekvens | AC 50/60Hz |
| Nominel kortslutningskapacitet Icn | 3000A/4500A/6000A |
| Nominel impulsmodstandsspænding Uimp | 4000V |
| Omgivelsestemperatur | -20℃~+40℃ |
| Type af øjeblikkelig frigivelse | C-type eller D-type |
| Farve | Hvid |
| Service | OEM og ODM |
Kurve
Polakker
Fordel
1. Beskyttelse af kredsløb mod kortslutningsstrøm
2. Beskyttelse af kredsløb mod overbelastningsstrøm
3. Flot design og nem at installere
Anvendelse
MCB miniatureafbrydere anvendes i vid udstrækning i bygninger, boliger, industrielle applikationer, elektrisk kraftoverførsel osv.
Andre
Emballage
12 stk. pr. inderæske, 240 stk. pr. yderæske.
Mål pr. ydre kasse: 41*21,5*41,5 cm
Hovedmarked
Mellemøsten, Afrika, Sydøstasien, Sydamerika, Ruslands marked ... osv.
Hvorfor vælge os
Telefon: +86 18066376807
E-mail: ellen.zheng@mutaiele.com













