CMTB1-63DC 4P DC solcelle-MCB miniatureafbryder
Produktdetaljer
CMTB1-63 DC MCB miniatureafbryder kan beskytte elektriske apparater og andet belastningsudstyr mod overbelastning og kortslutningsproblemer og beskytte kredsløbssikkerheden. De fleste DC MCB'er bruger nogle jævnstrømssystemer som ny energi, solceller osv. Spændingstilstandene for DC MCB'er er generelt fra DC 12V-1000V, og den nominelle strøm kan være op til 63A.
| Standard | IEC/EN 60947-2 |
| Nominel strøm i (A) | 1A - 63A |
| Polakker | 4P |
| Nominel spænding Ue (V) | 1000V |
| Nominel frekvens | 50/60Hz |
| Nominel kortslutningskapacitet Icn | 6000A |
| Omgivelsestemperatur | -20℃~+70℃ |
| Kurvetype | C |
| Forureningsgrad | 3 |
| Højde | ≤ 2000 m |
| Maksimal ledningskapacitet | 25 m² |
| Installation | 35 mm DIN-skinne |
| Linjeindgående type | Top |
Fordel
1. Beskyttelse af kredsløb mod kortslutningsstrøm
2. Beskyttelse af kredsløb mod overbelastningsstrøm
3. Høj brydeevne
4. Flot design og nem at installere
Polakker
Anvendelse
DC MCB miniatureafbrydere MCB bruges i vid udstrækning i nogle jævnstrømssystemer som ny energi, solceller osv.
Andre
Emballage
3 stk. pr. inderæske, 60 stk. pr. yderæske.
Mål pr. ydre kasse: 41*21,5*41,5 cm
Spørgsmål og svar
Med ISO 9001, ISO 14001 ledelsessystemcertifikater er produkterne kvalificeret af internationale certifikater CCC, CE, CB.
Hovedmarked
MUTAI Electric fokuserer på markedet i Mellemøsten, Afrika, Sydøstasien, Sydamerika og Rusland.
Hvorfor vælge os
Telefon: +86 18066376807
E-mail: ellen.zheng@mutaiele.com








