CMTB1-63DC 1P 1A-63A DC MCB miniatureafbryder til solcelleanlæg
Produktdetaljer
CMTB1-63 DC MCB miniatureafbrydere har til funktion at beskytte elektriske apparater og andet belastningsudstyr mod overbelastning og kortslutningsproblemer, og de kan også beskytte kredsløbssikkerheden. De fleste DC MCB'er bruger nogle jævnstrømssystemer som ny energi, solceller osv. Spændingstilstandene for DC MCB'er er generelt fra DC 12V-1000V, og den nominelle strøm kan være op til 63A.
| Standard | IEC/EN 60947-2 |
| Nominel strøm i (A) | 1/2/3/4/5/6/8/10/13/16/20/25/32/40/50/63A |
| Polakker | 1P |
| Nominel spænding Ue (V) | 250V |
| Nominel frekvens | 50/60Hz |
| Nominel kortslutningskapacitet Icn | 6000A |
| Omgivelsestemperatur | -20℃~+70℃ |
| Kurvetype | C |
| Forureningsgrad | 3 |
| Højde | ≤ 2000 m |
| Maksimal ledningskapacitet | 25 m² |
| Installation | 35 mm DIN-skinne |
| Linjeindgående type | Top |
Fordel
1. Beskyt enheden mod kortslutningsstrøm og overbelastningsstrøm.
2. Kompakt størrelse: DC-automatsikringer er designet til at være kompakte og pladsbesparende, hvilket gør dem ideelle til brug i små elektriske paneler og udstyr.
3. Nem installation: DC-automatsikringer er designet til nem installation og kan monteres på DIN-skinner eller direkte på et panel.
Polakker
Anvendelse
DC MCB miniatureafbryderen bruges i vid udstrækning i nogle jævnstrømssystemer som ny energi, solceller osv.
Andre
Emballage
12 stk. pr. inderæske, 240 stk. pr. yderæske.
Mål pr. ydre kasse: 41*21,5*41,5 cm
Spørgsmål og svar
Med ISO 9001, ISO14001 ledelsessystemcertifikater, og produkterne er kvalificeret af internationale certifikater CCC, CE, CB.
Hovedmarked
MUTAI Electric fokuserer på markedet i Mellemøsten, Afrika, Sydøstasien, Sydamerika og Rusland.
Hvorfor vælge os
Telefon: +86 18066376807
E-mail: ellen.zheng@mutaiele.com









