CMTB1-63H 4P høj brydekapacitet Mcb miniatureafbryder
Produktdetaljer
CMTB1-63 miniatureafbryderen kan beskytte strømmen mod kortslutning og overbelastning og kan også bruges til sjælden overførsel og konvertering af strømforsyningssystemer. Miniatureafbryderen er en vigtig komponent i ethvert elektrisk system, der giver pålidelig beskyttelse mod elektriske farer og sikrer sikker og effektiv drift af elektriske kredsløb og enheder.
| Produktnavn | Miniatureafbryder MCB |
| Model nr. | CMTB1-63 4P |
| Standard | IEC60898-1 |
| Certifikat | CE |
| Nominel strøm i (A) | 1/2/3/4/5/6/8/10/13/16/20/25/32/40/50/63A |
| Polakker | 4P |
| Nominel spænding Ue (V) | 400/415V |
| Nominel frekvens | AC 50/60Hz |
| Nominel kortslutningskapacitet Icn | 6000A |
| Nominel impulsmodstandsspænding Uimp | 4000V |
| Omgivelsestemperatur | -20℃~+40℃ |
| Type af øjeblikkelig frigivelse | CD |
| Farve | hvid og grå |
| Service | OEM og ODM |
Polakker
Anvendelse
MCB miniatureafbrydere er professionelle og anvendes i vid udstrækning i bygninger, boliger, industrielle applikationer og elektrisk kraftoverførsel.
Fordel
1. Beskyttelse af kredsløb mod kortslutningsstrøm
2. Beskyttelse af kredsløb mod overbelastningsstrøm
3. Høj brydeevne
4. Flot design og nem at installere
Andre
Emballage
3 stk. pr. inderæske, 60 stk. pr. yderæske.
Mål pr. ydre kasse: 41*21,5*41,5 cm
Spørgsmål og svar
Mutai er kvalificeret med ISO 9001, ISO 14001 ledelsessystemcertifikater, og produkterne har bestået CCC, CE, CB ... osv. certifikater.
Hovedmarked
Produkterne er velkomne af kunder, især i Mellemøsten, Afrika, Sydøstasien, Sydamerika, Rusland.
1. Hovedprodukter: MCB, MCCB, ACB, RCBO, RCCB, ATS, kontaktor... osv.
2. Færdiggjort industriel kæde fra komponentproduktion til komplette produktmontering, testning og rutinemæssig kontrol.
3. Med ISO 9001, ISO14001 management system certifikater, er produkterne kvalificeret af internationale certifikater CCC, CE, CB.
4. Professionelt teknisk team, kan tilbyde OEM- og ODM-service, kan levere konkurrencedygtige priser.
5. Hurtig leveringstid og god eftersalgsservice.
Telefon: +86 18066376807
E-mail: ellen.zheng@mutaiele.com













